Küldetésünk

MINŐSÉGPOLITIKA

A Veresegyház Városi Önkormányzat Idősek Otthona legfőbb céljának tekinti az emberi méltóság tiszteletben tartásával az intézményben élő idős embereknek olyan lakóhely teremtését, amely az élet utolsó szakaszában is igazi otthonná válik.

Tevékenységünk jó minőségét az ellátottak egyéni szükségleteit szem előtt tartva kívánjuk biztosítani, elkötelezettek vagyunk a minőségirányítási rendszer következetes alkalmazásával a szolgáltatásunk fejlesztésére.

Kötelességünk az idősotthoni ellátást a mindenkori szakmai követelményekkel összhangba hozni:

• ágazati törvényekkel, rendeletekkel, hatósági előírásokkal és módszertani ajánlásokkal,
  • az ellátás során a szakmai és etikai szabályok betartásával,
  • folyamatos a törekvésünk a korszerű gondozási formák alkalmazására, szem előtt tartva az ellátotti és partneri elvárásokat,
  • az előírt és megkívánt biztonsági követelményekkel, mely vonatkozik az ellátottakra, dolgozókra és környezetre egyaránt.

Szociális tevékenységünk minőségi követelményeinek érdekében munkatársaink magas szakmai felkészültségű szakemberek, akik számára fontos a folyamatos szakmai fejlődés, a minőség iránti elkötelezettség és az ellátott-központú minőségi munkavégzés.

Munkatársaink hivatásukat küldetésnek tekintik és törekszenek, hogy az otthon lakói ezt így is érezzék.

Vállalkozóink és beszállítóink kiválasztásánál, partneri kapcsolatainkban a minőségközpontú magatartás és az eredményesség alapvető követelmény.

Veresegyház Városi Önkormányzat Idősek Otthona  a minőségirányítás folyamatos fejlesztésére való törekvése során az MSZ EN ISO 9001:2015 szabványt tekinti irányadónak.

Minőségirányítási feladataink ellátását a minőségirányítási vezető segíti, aki ezen területen- egyéb felelősségeitől függetlenül- önálló intézkedési jogkörrel rendelkezik.

Ennek érdekében a Minőségirányítási Kézikönyvben foglaltakat minden munkatársunk számára kötelezővé nyilvánítom.

Veresegyház, 2022. július 1.

Jánosi Andrea
minőségirányítási vezető